Br. Alois kalbos

Gruodžio 27 d., sekmadienis

Brolio Alois ir pasiruošimo komandos sveikinimas bei informacija apie nuotolinį Europos susitikimą

Br. Alois: Sveiki! Kaip žinote, mūsų 43-ias Europos susitikimas negali vykti Turine kaip mes norėjome. Turėjome atidėti šį susitikimą ir šią pasitikėjimo piligrimystės dalį metams. Bet, taip pat, tai privertė mus būti inovatyviais. Pirmą kartą turėsime tarptautinį penkių dienų susitikimą iš Taizé internetu, mūsų svetainėje ir soc. tinkluose.

Šiltai sveikinu visus jaunus žmones jau užsiregistravusius dalyvauti susitikime, individualiai ar kartu su grupe. Ir daugybė jaunuolių jau užsiregistravo, nuo Filipinų iki Ukrainos, nuo Ispanijos iki Suomijos, nuo Lietuvos iki Ganos! Ir visi norintys galės dalyvauti skirtingose susitikimo dalyse, kurios bus prieinamos visiems.

Per šias dienas mąstysime apie susitikimo temą: Viltis laiku ir nelaiku. Taip, turime eiti prie vilties šaltinių  šiuo visoms pasaulio šalims sudėtingu laiku. O dabar du jauni savanoriai  suteiks mums daugiau praktinės informacijos ir pasveikins jus šį susitikimą paruošusios komandos vardu.

Sveikinu jus visus ir linkiu gražaus susitikimo! Tegu šis susitikimas pagilina mūsų pasitikėjimą Dievu Tėvu, Kristumi ir Šventąja Dvasia. Kad mūsų tikėjimas taptų stipresnis: kad žinotume, kad Dievas yra mūsų pasaulyje ir mūsų gyvenimuose.

Savanorių pristatymas: Sveiki visi, ačiū, kad prisijungėte! Labai džiaugiamės, kad dalyvaujate šiame online Taizé susitikime kuris prasideda šį vakarą, dabar pat! Aš esu Feijke ir aš esu Timas. Abu esame savanoriai Taizé ir jau keletą savaičių nekantriai laukiame šio susitikimo. Prieš prasidedant vakaro maldai norime su jumis pasidalinti keletu patarimų, kad iš šių kelių dienų pasiimtumėtę viską, ką galite.

Pirmiausia, norėdami sužinoti kas vyksta kiekvieną dieną, vidurdienio ir vakaro maldas, bei ryto ir popietės veiklas galite pasižiūrėti programą Taizé svetainėje. Taip pat kiekvieną vakarą po maldos jau bus galima rasti ir sekančios dienos programą. Ji bus sudaryta iš Biblijos įvado ir skirtingų jaunų žmonių prezentacijų iš viso pasaulio. Visiems užsiregistravusiems po šių prezentacijų vyks diskusijos mažose grupelėse. Popietėmis vyks skirtingi užsiėmimai ir kitos veiklos – jie kasdien keisis. Jeigu užsiregistravote internetu jau turėjote gauti papildomą informaciją apie grupeles. Visą turinį bus galima rasti Taizé YouTube kanale ir ten vaizdo įrašus bus galima peržiūrėti ir vėliau jei netyčia ką praleisite.

Vienas patarimas pabaigai: kadangi mūsų programa yra gana pilna gali nutikti taip, kad daug laiko praleisime prie ekranų. Tad siūlome kasdien grupelėje susitarti ką nors nuveikti ne internete pagal tos dienos temą ir įtraukti kitus žmones, kurie nedalyvauja susitikime. Pavyzdžiui, paskambinkite vienam iš savo draugų ar šeimos narių ir pasakykite, kad galvojote apie juos. Jei tai pas jus galima – aplankykite netoliese gyvenantį žmogų, kuris tuo apsidžiaugtų. Socialinis kontaktas šiuo metu yra gerokai sunkesnis, bet tuo pačiu ir daug svarbesnis.

Iš visų jėgų stengiamės sukurti tokią atmosferą, kurioje galėtumėte patirti gyvenimą Taizé su visais žmonėmis aplink pasaulį, net ir šiuo sunkiu metu. Ačiū jums visiems, kurie dalyvaujate šiame susitikime. Gero susitikimo!

Gruodžio 29 d., antradienis

Br. Alois kalba vakaro pamaldose

Tokiu metu pernai buvome šiltai sutikti Vroclave, Lenkijoje ir planavome 43-iąjį Europos jaunimo susitikimą rengti Turine, Italijoje. Tačiau dėl COVID-19 pandemijos greitai tapo aišku, kad šį susitikimą turime nukelti vieneriems metams.

Nepaisant to, šiandieninės komunikacijos priemonės leidžia išgyventi susitikimą nuotoliniu būdu. Dėka mažų ir didelių iniciatyvų, grupės susitinka daugiau nei 150 skirtingų pasaulio vietų, pvz. Bolivijoje, Kambodžoje, Čade, Lietuvoje ir kitose šalyse. Esame bendrystėje su žmonėmis visame pasaulyje, kurie dabar mūsų klausosi ir žiūri. Sveikiname visus jus.

Prieš pat Šv. Kalėdas šiam nuotoliniam susitikimui išleidome tekstą – žinutę 2021-iesiems, pavadinimu „Viltis laiku ir nelaiku”, kurią ateinančiomis dienomis galite perskaityti. Šios žinutės pradžioje minima didžiulė nežinia, kurią išgyvena daugelis, ypač jūsų kartos, žmonių, neaiškios – kartais labai tamsios – ateities akivaizdoje.

Ši pandemija atskleidė kokia trapi yra žmonija. Daug žmonių buvo paliesti ligos, artimo netekties ar vienišumo. Daugeliui buvo sudėtinga priimti karantino priemones. Tuo pat metu patyrėme tiek daug solidarumo ir dosnumo apraiškų, galbūt galėtume būti dėmesingesni šiems dalykams. Net ir patiriamuose sunkumuose, galime rasti priežasčių vilčiai, tai tarsi jėga, duodama mums sunkumų akivaizdoje. Yra daugybė solidarumo liudytojų; jie padeda patikėti, kad Dievas niekada mūsų nepalieka sunkumuose.

Visa širdimi trokštu, kad šis susitikimas stiprintų šį pasitikėjimą mumyse. Jėzuje Dievo žodis tapo kūnu ir dalinosi su mumis gyvenimu. Dievas žino mūsų kentėjimus. Pasak Evangelijos, viltis nėra naivus pasitikėjimas, tai kvietimas keisti mūsų žvilgsnį, leisti Kristaus dovanotam pasitikėjimui atgimti. Jis patyrė žmogiškumą iki tiek, kad kentėjo ant kryžiaus. Taip jis atvėrė mums gyvenimo kelią. Savo Prisikėlimu, Kristus atveria mums naują horizontą, kitoje sanitarinės, ekologinės katastrofos pusėje, kuri taip slegia žmoniją. Ar sugebėsime įžvelgti naują horizontą?

Tad šią savaitę melskimės vieni už kitus ir artėdami prie Naujųjų metų skirkime ypatingą vietą savo maldoje už kenčiančius nuo COVID-19 ir kitų ligų, turinčius finansinių problemų, vienišus, kenčiančius vaikus ir už visus nukentėjusius nuo smurto ir karo, pabėgėlius ir migrantus. Taip elgtis ragina ir popiežius Pranciškus enciklikoje „Fratelli tutti”. Jei galėčiau išreikšti troškimą šiam susitikimui tai būtų tai: tegu ši bendrystės ir dalinimosi patirtis dabartinių iššūkių akivaizdoje įgalina mus suprasti, kad esame viena žmonių šeima ir mums reikia vienas kito.

Ameugny (miestelyje šalia Taizé) gyvenantys vaikai, Izaokas ir Ela nori pasakyti keletą žodžių.
Izaokas: Dėkojame visiems, kurių dėka šis susitikimas gali vykti, ypač visiems teminių susitikimų kalbėtojams.
Ela: Ir ačiū jauniesiems savanoriams, paruošusiems šį susitikimą.
Izaokas: Sveikiname bažnyčių vadovus ir Europos komisijos prezidentą, atsiuntusius sveikinimo žodžius.
Ela: Sveikiname visus, stebinčius mus internete iš Afrikos, Pietų ir Šiaurės Amerikos, Azijos, Okeanijos ir Europos.

Sausio 1 d., penktadienis

Br. Alois kalba ryto pamaldose, užbaigiant Europos susitikimą

Šiandien paskutinioji mūsų susitikimo diena, tačiau tai ir Naujųjų metų pradžia. Melskimės, kad šie metai būtų taikos metai mums ir visam pasauliui.

Esame labai dėkingi, kad galėjome kartu išgyventi šį susitikimą. Sunkiuose laikuose yra dar svarbiau būti drauge, susitikti. Žinoma, nuotolinis susitikimas negali pakeisti realaus susibūrimo, bet jis gali padėti mums išlaikyti gyvą viltį, peržengti izoliaciją.

Noriu padėkoti visiems padėjusiems įgyvendinti šį susitikimą – visiems technikams, padėjusiems su koordinavimu. Mes, kaip broliai, atradome vieną dalyką – kad Europos susitikimas gali tapti pasauliniu ir į jį gali įsijungti daugybė žmonių iš viso pasaulio. Noriu pasveikinti visus dalyvavusius iš tolimų kraštų: Afrikos, Azijos, Okeanijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos, Artimųjų Rytų.

Mūsų susitikimo metu meldėmės už ypatingas pasaulyje vyksiančias situacijas, kur žmonės labai kenčia. Vakar maldos metu skambėję maldavimai atkeliavo iš viso pasaulio. Ypatingai noriu palaikyti žmones iš Kroatijos ir Slovėnijos, kurie paskutinėmis mūsų susitikimo dienomis patyrė siaubingą žemės drebėjimą.

Galiausiai, tikiuosi, kad šis susitikimas padėjo pagilinti mūsų tikėjimą ir pasitikėjimą, kad Dievas yra su mumis, kad Kristus lydi mus. Jis padės mums žvelgti į šiuos Naujus metus ir į mūsų ateitį viltingai, o ne su baime. Su viltimi, laiku ir nelaiku.

[…] Tikiuosi greitai pamatyti visus jus Taizé ir šių metų pabaigoje susitikti Turine, Italijoje.