GYVOS PILIGRIMYSTĖS DIENA Šiluvoje: 2022 06 18

Jau trečius metus tęsiame tradiciją birželio mėnesį leistis į Gyvąją piligrimystę, dar kitaip vadinamą „maldą kojomis“ į pagrindinę Kauno arkivyskupijos šventovę, Šiluvą.

Šiemet kviečiame visus piligrimus susitikti Šiluvoje birželio 18 dieną, drauge keliaujant net 7 skirtingais maršrutais (4 iš jų su palydėjimu ir 3 maršrutai skirti asmeninei piligrimystei). Žemiau rasite informaciją apie kiekvieną žygį su nuorodomis į registraciją. Žygiai su palydėjimu turi ribotą dalyvių skaičių.

ŽYGIS SUAUGUSIEMS

APIE ŽYGĮ:
> Žygio maršrutas: Lyduvėnai – Šiluva (16 km)
> Šis žygis yra skirtas visiems asmenis nuo 18 metų
> Grupę lydi kun. Artūras Kazlauskas
> Auka už žygį: 15-20 EUR (pagal galimybes). Į tai įeina: pavežėjimas iki žygio pradžios vietos; sriuba pietums; vakarienė Šiluvoje; piligrimystės sertifikatas; organizatorių išlaidos.

10:00 registracija Šiluvos piligrimų informacijos centre
10:30 išvykimas bendru autobusu iki Lyduvėnų
18:00 šlovinimas Šiluvoje
18:30 šv. Mišios Šiluvoje
19:30 vakarienė Šiluvoje

Tai maršrutas piligrimams, kurie mėgsta neskubėti. Kelyje pamatysite piliakalį, didžiausią ir ilgiausią geležinkelio tiltą Lietuvoje, Lyduvėnų bažnytėlę. Kelias pilnas piligrimystės ženklų – tarp Lyduvėnų ir Šiluvos įsikūrusi „Moterų trobelė“; nuostabi ūkininkų šeima, kurios kieme stovi kryžius, kviečiantis piligrimus pasiilsėti; Kryžiaus kelias per Šiluvos šilą, kuris atlydi iki pat šventovės.

Registracija į žygį vyksta užpildant „Google“ formą. Kadangi dalyvių skaičius ribotas, registraciją patvirtinsime pervedus auką už žygį. Registracijos formą rasite paspaudę šią nuorodą: https://forms.gle/W4A7kxeqmxcEZgBz5

ŽYGIS STUDENTAMS

APIE ŽYGĮ:
> Žygio maršrutas: Šiaulės kalnas – Šiluva (21 km)
> Šis žygis yra skirtas visiems studentams; žygį organizuoja Kauno akadaminės sielovados bendruomenė
> Grupę lydi arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ
> Auka už žygį: 10-15 EUR (pagal galimybes)

09:30 registracija Šiluvos piligrimų informacijos centre
10:00 išvykimas bendru autobusu iki Šiaulės kalno
18:00 šlovinimas Šiluvoje
18:30 šv. Mišios Šiluvoje
19:30 vakarienė Šiluvoje

Tai neabejotinai pats žaliausias „Gyvosios piligrimystės“ maršrutas. Visas kelias driekiasi Tytuvėnų regioniniu parku. Kelyje lydės miškai, durpynai, gausi Lietuvos augmenija. Pakeliui praeisite seniai užsilikusius traukinio bėgius, milžinišką kryžių, liudijantį, kad einate geru keliu. Nors šio maršruto atstumas tikrai nemenkas, tačiau kelias tikrai neprailgs!

Registracija į žygį vyksta užpildant „Google“ formą. Registracijos formą rasite paspaudę šią nuorodą: https://forms.gle/zG1RjTdUAfLE55mU7

Turint klausimų, galite kreiptis šiuo el. paštu:
> knasielovada@gmail.com

Daugiau informacijos apie Kauno akademinės sielovados veiklą čia: Kauno Akademinė Sielovada | Facebook

ŽYGIS JAUNIMUI „IEŠKOJIMŲ KELYJE“

APIE ŽYGĮ:
> Žygio maršrutas: Tytuvėnai – Šiluva (11 km)
> Šis žygis yra skirtas 16-35 m. asmenims; žygį organizuoja Kauno pašaukimų sielovados komanda
> Grupę lydi kun. Liutauras Vilėniškis

09:30 registracija Šiluvos piligrimų informacijos centre
10:00 s. Reginos Editos Teresiūtės pasidalinimas
11:30 išvykimas bendru autobusu iki Tytuvėnų
18:00 šlovinimas Šiluvoje
18:30 šv. Mišios Šiluvoje
19:30 vakarienė Šiluvoje

Tai maršrutas apjungiantis dvi šventoves: Tytuvėnus bei Šiluvą. Keliaudami praeisite Bridvaišio ežerą, eglynus, laukus su medžiotojų bokšteliais. Galbūt keliaujant mišku pavyks pamatyti net ir vieną kitą gyvūną. Šis maršrutas nėra ilgas, tačiau kupinas įspūdžių.

Registracija į žygį vyksta:
> Užpildant „Google“ formą. Registracijos formą rasite paspaudę šią nuorodą: Registracija (google.com)
> Kreipiantis el. paštu: pasaukimai.lt@gmail.com

Daugiau informacijos apie Pašaukimų sielovadą čia: www.facebook.com/pasaukimai

ŽYGIS ŠEIMOMS

APIE ŽYGĮ:
> Žygio maršrutas: Betygala – Dvarviečių km. (9 km); atėjus į Dvarviečių km. ir truputį pailsėjus, šeimas iki Šiluvos nuveš autobusas
> Šis žygis yra skirtas šeimoms (tikrai galima jungtis su vaikais!); žygį organizuoja Kauno arkivyskupijos šeimos centro bendruomenė
> Grupę lydi klier. Jonas Urbas MIC
> Auka už žygį: 10 EUR suaugusiam, 5 EUR vaikui, mažiesiems piligrimams iki 3 m. amžiaus įnašo nereikia

11:00 registracija Šiluvos piligrimų informacijos centre
11:30 išvykimas bendru autobusu iki Betygalos
18:00 šlovinimas Šiluvoje
18:30 šv. Mišios Šiluvoje

Šiemet šeimos yra kviečiamos įveikti pusę Betygalos – Šiluvos maršruto ir drauge keliauti Maironio keliu. Kelias labai turtingas savo istorija, gamta, augmenija, tekančiu vandeniu, kabančiu tiltu, vandens malūnu bei pačio Maironio apdainuota Dubysos upe. Tilteliais ir suoleliais, amfiteatru su vaizdu į upę, atodangomis su sūpynėmis nuklotas kelias primena garsųjį Galilėjos kraštą – turtingą patrauklų ir vaizdingą, kur gamta savo grožiu varžosi tarp savęs kiekviename kilometre. Sustojimas Dvarviečių stovyklavietėje – pavalgyti, pasipildyti vandens atsargas išsimaudyti ar tiesiog pasiilsėti.

Registracija į žygį vyksta:
> Registracija į žygį vyksta užpildant „Google“ formą. Registracijos formą rasite paspaudę šią nuorodą: https://forms.gle/KTkxxnC2GfEHTmA3A

Daugiau informacijos apie Kauno arkivyskupijos šeimos centrą čia: www.kaunoseimoscentras.lt

ASMENINĖ PILIGRIMYSTĖ

Visus norinčius išgyventi asmeninę piligrimystę (be palydėjimo) – vienam, su savo šeima, draugais ar maža grupele, kviečiame birželio 18 d. keliauti trejais žiediniais maršrutais, kurie prasideda ir baigiasi Šiluvoje:
> 9 km
> 12 km
> 16 km

Įveikę pasirinktą maršrutą, galite prisijungti prie piligrimų ir drauge švęsti šv. Mišias (18:30) bei pavakarieniauti Šiluvoje.

Į šiuos žygius registracija nereikalinga. Jei norite vakarieniauti drauge su visais piligrimais, galite užsisakyti vakarienę Šiluvoje paskambinę šiuo telefonu:
> 8 687 87 124 (s. Onutė, Šiluvos Jono Pauliaus II svečių namų administratorė)