Malda su Taizé giesmėmis

2022 m. spalio 1 d. minėjome 27-erius metus, kuomet susitinkame bendrai vakaro maldai su Taizé giesmėmis. Šios maldos pradžia ir šaknys slepiasi Taizé vienuolyne, Prancūzijoje, į kurį pradėjome keliauti 90-ųjų viduryje. Tiek ruošdamiesi šiai piligrimystei, tiek iš jos grįžę, jauni žmonės norėjo kartu burtis ir tęsti Taizé bendruomenės maldą čia, Lietuvoje. Ši maža bendruomenė pirmiausia įsikūrė Gertrūdos bažnyčios rūsyje, o 2009 m. persikėlė į naujas patalpas Katedros pašonėje, kaip Piligrimų centras.

Pamaldos Piligrimų centre vyksta ištisus metus, du kartus per savaitę:
>> kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį, 18 val.
Duris atveriame 17 val., tad labai kviečiame užeiti ir prieš prasidedant maldai!

Maldos forma

Taizé malda paremta Valandų liturgijos struktūra.

Taizé malda šiai dienai yra tokia, kokia yra, dėl br. Rožė gebėjimo „apsiauti jauno žmogaus batus”. Jis suprato ką jaunam žmogui reiškia pirmą kart ateiti į bažnyčią ir norėjo, kad Kristaus meilė ir atjauta būtų prieinama neatidėliotinai. Universalumas ir giesmių kartojimas rezonavo su vienuoliniu gyvenimu, o taip pat, padėjo įsitraukti skirtingų tautų piligrimams. Kiekviena giesmė veda link meditatyvaus žvilgsnio, ruošia Šv. Rašto skaitiniui. Visos giesmės yra labai paprastos struktūros, kad giedoti galėtų kiekvienas, net pats jauniausias piligrimas.

Ištraukos iš Jason Brian Santos knygos „A Community Called Taizé. A Story of Prayer, Worship and Reconciliation”, 2008 m.
Taizé vienuolynas Prancūzijoje. Nuotr. aut. Kristina Lasienė