Malda su Taizé giesmėmis

2020 m. spalio 1 d. minėjome 25-erius metus, kuomet susitinkame bendrai vakaro maldai su Taizé giesmėmis. Šios maldos pradžia ir šaknys slepiasi Taizé vienuolyne, Prancūzijoje, į kurį pradėjome keliauti 90-ųjų viduryje. Tiek ruošdamiesi šiai piligrimystei, tiek iš jos grįžę, jauni žmonės norėjo kartu burtis ir tęsti Taizé bendruomenės maldą čia, Lietuvoje. Ši maža bendruomenė pirmiausia įsikūrė Gertrūdos bažnyčios rūsyje, o 2009 m. persikėlė į naujas patalpas Katedros pašonėje, kaip Piligrimų centras.

Ne karantino metu pamaldos Piligrimų centre vyksta du kart savaitėje – kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį, 18 val. Šiuo metu, dėl pandemijos susiklosčiusios situacijos šalyje, remiantis vyskupų konferencijos rekomendacijomis, pamaldos Piligrimų centre laikinai nevyksta, iki kol situacija šalyje pagerės.

Maldos forma

Taizé malda paremta Valandų liturgijos struktūra.

Taizé malda šiai dienai yra tokia, kokia yra, dėl br. Rožė gebėjimo „įsistatyti save į jauno žmogaus batus“. Jis suprato ką jaunam žmogui reiškia pirmą kart ateiti į bažnyčią ir norėjo, kad Kristaus meilė ir atjauta būtų prieinama neatidėliotinai. Universalumas ir giesmių kartojimas rezonavo su vienuoliniu gyvenimu, o taip pat, padėjo įsitraukti skirtingų tautų piligrimams. Kiekviena giesmė veda link meditatyvaus žvilgsnio, ruošia Šv. Rašto skaitiniui. Visos giesmės yra labai paprastos struktūros, kad giedoti galėtų kiekvienas, net pats jauniausias piligrimas.

Ištraukos iš Jason Brian Santos knygos „A Community Called Taizé. A Story of Prayer, Worship and Reconciliation“, 2008 m.

Iki tol, kviečiame:

>> nuo pirmadienio iki šeštadienio 13.30 val. (Lietuvos laiku) nuotoliniu būdu jungtis į tiesioginę pamaldų garso transliaciją iš Taizé Susitaikinimo bažnyčios. Nuoroda į garso transliaciją ČIA.
>> šeštadieniais 13:30 val. (Lietuvos laiku) jungtis į tiesioginę pamaldų transliaciją (garso ir vaizdo) iš Taizé Susitaikinimo bažnyčios, Taizé Youtube kanalu. Nuoroda į transliaciją ČIA.
>> kiekvieną dieną 18 val. jungtis į Šv. Mišių transliaciją Kauno arkivyskupijos Youtube kanalu. Nuoroda ČIA.

Taizé vienuolynas Prancūzijoje. Nuotr. aut. Kristina Lasienė