Piligriminis Kaunas: Piligrimystės lobių paieška

PILIGRIMINIS KAUNAS: MARŠRUTAS

Kauno turizmo informacijos centrui ir Kauno arkivyskupijos Jono Pauliaus II piligrimų centrui sujungus jėgas, startuoja projektas Piligriminis Kaunas!  Tai – žemėlapis, apjungiantis pagrindines Kauno miesto sakralias erdves. Šio žemėlapio staigmena yra piligrimystės lobių paieška. Ši lobių paieška kviečia ne tik pamatyti pastatus, bet leistis ir į gilesnes dvasines patirtis. Žemėlapyje rasite išskirtas septynias vietas, kuriose galėsite atrasti dvasinius lobius ir užsidėti žemėlapyje antspaudą. Surinkus bent penkis iš septynių antspaudų galėsite gauti Kauno piligrimo sertifikatą. Ši paieška tarsi žaidimas, kviečiantis turistą tapti piligrimu, o piligrimą – tapti šventesniu.

Ar žinote: kur Kaune yra šv. Jono Pauliaus II relikvija? Kur uždegus žvakę už jus bus meldžiamasi iki kol žvakė sudegs? Po kuria bažnyčia esančiose katakombose patirsi ką patiria neregys? Kur yra aukščiausia koplyčia Kaune, kurią norint pasiekti reikia įveikti 186 laiptelius? Kurioje bažnyčioje kasdien gali išgirsti vienuolių giedamas psalmes? Kokiame vienuolyne yra 140 freskų? Kuriame Kauno muziejuje realybė išsiplečia?

Visa tai galite atrasti aplankę šias piligrimystės lobių vietas:
>Kauno arkikatedra bazilika. Antspaudas raštinėje.
>Kauno arkivyskupijos muziejus. Muziejaus lankymas nemokamas. Antspaudas muziejuje.
>Kauno Šv. Gertrūdos bažnyčia. Antspaudas marijonų talkininkų centre (įėjimas priešais bažnyčią). Už auką galite uždegti žvakę.
>Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčia. Balandžio 24 d. – nemokamas stogo terasos lankymas. Antspaudas bažnyčioje.
>Kauno Šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčia. Antspaudas/lipdukas bažnyčioje. Atvira seserų malda: dieninė 13:00 val. (sekmadieniais 11:20 val.) ir vakarinė 17:00 val.

Dėl karantino apribojimų šios piligriminės vietos laikinai nedirba:
>Kauno arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje esantis XXI a. muziejus – katakombos;
>Kauno Pažaislio bažnyčia ir vienuolyno ansamblis (duris atveria nuo gegužės 1 d.).

Surinkę bent penkis antspaudus galite gauti Kauno piligrimo sertifikatą. Jį galite atsiimti Jono Pauliaus II piligrimų centre (M. Valančiaus g. 4/Vilniaus g.1, Kaunas) antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 10 iki 17 val.. Dėl karantino apribojimų prašome iš anksto pasiskambinti telefonu: 8 686 15 225 arba susisiekti el. paštu piligrimu.centras@gmail.com

Žemėlapį galite atsiimti Kauno turizmo informacijos centre (Rotušės a. ) arba Piligrimų centre. Skaitmeninę žemėlapio versiją rasite čia: Piligriminis Kaunas